Birželio 14-ąją Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena – tragiškas istorinis įvykis, kai 1941 m. prasidėjo masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į Sibirą. Šiemet sukanka 84 metai nuo pirmųjų trėmimų, kai per vieną savaitę buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimu mūsų gimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Palikti namai“.
Iniciatyvos tikslas – puoselėti istorinę atmintį, pagerbti tremtinius, lagerių kalinius, bei paskatinti jaunimą domėtis skaudžiais tautos istorijos įvykiais. Mokiniai kalbėjosi su savo šeimos nariais apie tremties patirtis, dalijosi girdėtomis istorijomis, skaitė buvusių tremtinių prisiminimus.
Veiklos metu 5–6 klasių mokiniai kūrė simbolinius „paliktų namų“ maketus – iš popieriaus ir kartono pagamintus lietuviškus namelius, simbolizuojančius tuščius, netekties persmelktus būstus, kuriuos priverstinai paliko tūkstančiai mūsų tautiečių. Šie maketai papuošė gimnazijos erdves ir tapo prasmingu Gedulo ir vilties dienos simboliu. Kai kurie mokiniai kūrė ir piešinius, perteikdami tremties temą per meninę išraišką.
Tokios pilietinės iniciatyvos skatina ne tik domėtis istorija, bet ir ugdo jautrumą, pagarbą bei atsakomybę už mūsų tautos atmintį. Gimnazijos bendruomenė, prisimindama praeities tragedijas, puoselėja viltį, kad tokie įvykiai niekada nepasikartos.
Istorijos mokytoja Gražina Gvozdaitė